prodej.infoblog.cz

Vadí vám vysoké ceny nemovitostí a hledáte něco levnějšího?

Publikováno 28.10.2017 v 16:46 v kategorii PRODEJ, přečteno: 28x

Hledáte nějakou nemovitost, která by se stala vaším domovem? Jestli jste se už dívali na trh s nemovitostmi, možná jste nebyli tak spokojení. Přece jen ceny realit stále rostou. Pokud chcete koupit nějakou nemovitost mnohem levněji, pak se musíte zaměřit na trochu jiný trh. Nebo zkusit smlouvat. Když už s tím ale chcete začít, musíte vědět, s čím pracujete a naučit se jednat tak, aby se druhá strana nemohla rozhodnout jinak, než že přistoupí na vaše podmínky.

Levná nemovitost je utopie?
NemovitostStejně jako stoupá cena nemovitostí, stoupá i počet možností, jak se dostat k levnější nemovitosti. 

Fígl je v tom vědět, kde můžete hledat. Zkuste se zaměřit na dražby majetku, který zabavili exekutoři.

Cena takových nemovitostí je totiž opravdu nízká. Takové reality Praha mohou začínat s nabídkou na třetině běžné kupní ceny, což není k zahození. Existují však různé druhy dražeb.

Dobrovolné dražby se může zúčastnit i dlužník a určit vyvolávací cenu. Kdežto nedobrovolné dražby se nesmí zúčastnit ani dlužník ani nikdo z jeho rodiny a nesmí dražit.

Co ovlivňuje cenu nemovitosti?

Pokud si chcete koupit nemovitost od soukromého majitele, zjistěte si všechny podrobnosti a zkoumejte cenu z hlediska faktorů, které ji ovlivňují. Prodej a nákup nemovitosti stojí především na smlouvání.

Záleží jen na vašich schopnostech, co si dovedete usmlouvat a co ne. Smlouvat byste ale měli pouze ve chvíli, kdy máte v rukou pádné argumenty. Není nic neúspěšnějšího než prázdné ruce.

Cenu ovlivňuje lokalita, občanská obslužnost, materiály, rekonstrukce, výtah i způsob vytápění. Při koupi nemovitosti vás bude zajímat také typ vlastnictví. Není to tak jednoduché.

Smlouvání je umění

Je byt v osobním vlastnictví? Pak si můžete vzít hypotéku a ručit tímto bytem. U bytů družstevních je to jinak. Realitní makléři tohle dobře vědí, takže vám mohou pomoci odhadnout cenu. U družstevních bytů, nebo spíše družstevních podílů je cena podstatně nižší.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?