prodej.infoblog.cz

Vybrat stavební parcelu není snadné

Publikováno 29.02.2016 v 09:28 v kategorii POZEMKY, přečteno: 60x

Možná přemýšlíte o vlastním bydlení. Plánujete a kombinujete nejrůznější scénáře. Už ale máte vybranou a koupenou parcelu, kde bude váš vysněný dům stát? Vybrat správnou parcelu nemusí být těžké, ale zajistit vše potřebné, abyste mohli začít stavět, to už je věc jiná. Zjistit a vyřídit vše potřebné je zdlouhavý proces. Také je nutné zajistit všechny odvody, převody a vlastnické právo a pak se můžete rovnou vrhnout na stavební úřad.

Už víte, kde chcete bydlet?
PozemkyNež se pustíte do konkrétního plánování, je nutné vědět, kde vlastně chcete bydlet. I lokalita vám mnohé napoví. 

A to nejen o ceně, která se bude právě od ní odvíjet, ale také dispozici domu i případné zahrady.

Také byste se měli rozhodnout, zda chcete pouze parcelu a dům si postavíte svůj. Nebo se můžete stěhovat už do hotového. Domy na prodej Praha jsou k nalezení v různých lokalitách. Měli byste vzít v úvahu několik základních parametrů, které určují, jak daleko bude dojíždět apod.

Podle čeho vybrat správnou lokalitu?

Jak daleko jste ochotni dojíždět za prací nebo dovážet vaše děti do školy? Jak daleko to budete mít do obchodu, za kulturou? Stejně důležitá je inženýrská síť a sociální služby. Prodej pozemků je rozšířenější na okraji Prahy spíše než v centru.

U pozemku je důležité, aby byl stavební. Zda tam není přítomnost radonu apod. Majitel vám může naslibovat hory doly. Vše ale musí být černé na bílém a potvrzené. Vše byste si měli také ověřit na katastrálním úřadě. Protože pouze to, co je psáno, je dáno.

Než začnete stavět

Pokud už máte pozemek vybraný, bude zapotřebí vše vyjednat s majitelem. Dejte pozor při podpisu smlouvy, zda je vše, jak má. Kdo bude platit daň z převodu nemovitosti.

Neškodí právní zástava, kam uložíte částku určenou ke koupi jako jistinu. Teprve ve chvíli, kdy je vše vyřízeno, se peníze dostanou k prodávajícímu. Proveďte hydrogeologický, geologický a radonový průzkum – bez nich nedostanete stavební povolení. Prodej pozemků Praha je vždy lepší pečlivě zkontrolovat.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?